W dniu 04.12.2021r. kolejna grupa 6 uczniów naszej szkoły ukończyła z sukcesem realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego Pyrzyce+ KURS OPERATORA OBRABIAREK STEROWNYCH NUMERYCZNIE (CNC). W kursie udział brali uczniowie klas technikum informatycznego i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

           Celem kursu było praktyczne opanowanie umiejętności w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (tokarek i frezarek). Uczniowie w czasie kursu teoretycznie i praktyczne zapoznawali się z podstawami: obróbki skrawaniem, rysunku technicznego, planowania procesu technologicznego oraz programowaniem procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Ostatnim etapem kursu było praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności przy obsłudze frezarki i tokarki sterowanej numerycznie – uczniowie samodzielnie wykonywali breloczki do kluczy.

           Ukończony kurs podwyższył kwalifikacje zawodowe uczniów w branży obróbki mechanicznej metali.

Gratuluję!!!           
Opiekun kursu Anna Bogusz

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15

© 2023 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj