Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa osoba, która otrzymała dokument, może wystąpić do dyrektora szkoły z wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa, w którym należy określić:
  – rodzaj świadectwa,
  – rodzaj szkoły
  – rok ukończenia szkoły.

Wniosek o duplikat świadectwa

2. Do podania o wydanie duplikatu świadectwa należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty za wydanie duplikatu.

3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 zł*.
  (Dane do przelewu znajdują się na wniosku)

4. Termin wykonania duplikatu do 30 dni, jeżeli przedłożone podanie zawiera wymagane informacje, a dokumentacja niezbędna do wystawienia duplikatu znajduje się w Szkole.

5. Wypełniony wniosek wraz z dołączonym potwierdzeniem zapłaty należy dostarczyć do Sekretariatu Uczniowskiego lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

6. Duplikat może zostać odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie, po potwierdzeniu odbioru dokumentu własnoręcznym podpisem lub wysyłany jest pod wskazany we wniosku adres listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Upoważnienie do odbioru duplikatu

Zasady wydawania duplikatów legitymacji

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji, uczeń może wystąpić do dyrektora szkoły z wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa, w którym należy określić:
  – przyczynę utraty legitymacji,
  – kierunek kształcenia.

Wniosek o duplikat legitymacji

2. Do podania o wydanie duplikatu legitymacji należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty za wydanie duplikatu.

3. Do podania o wydanie duplikatu legitymacji należy również dołączyć podpisane aktualne zdjęcie.

4. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9 zł*.
  (Dane do przelewu znajdują się na wniosku)

5. Termin wykonania duplikatu do 7 dni.

6. Wypełniony wniosek wraz z dołączonym potwierdzeniem zapłaty należy dostarczyć do Sekretariatu Uczniowskiego lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

* Ustawa z 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j.: Dz. U. z 2023 r. poz. 2111)

Kontakt

Katarzyna Sawka
Sekretariat Uczniowski
tel. +48 91 570 10 12, wew. 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj