W niezwykle słoneczny i upalny piątek 24 czerwca 2022 o godz. 10.00, na odnowionym placu apelowym, na tle odświeżonej elewacji budynku Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach, po dwóch latach pandemii – w pełnym składzie i bez obostrzeń - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022 oraz pożegnanie uczniów szkół branżowych.

W uroczystości oprócz całej szkolnej społeczności wzięli udział znamienici goście:

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – pan Olgierd Kustosz, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Jacek Pawlus, pan Przemysław Maciąg - Członek Zarządu Powiatu Pyrzyckiego oraz Wicedyrektor Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, pani Wioletta Leśniewska - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz absolwenci, którzy ukończyli naszą szkołę równe 50 lat temu! – panowie: Janusz Lenarcik i Kazimierz Sobkowski.

Na apelu pożegnaliśmy absolwentów podwójnego rocznika - branżowych szkół I stopnia po szkole podstawowej i gimnazjum: dwie klasy Wielozawodowe (wychowawcy: pani Agata Grabowicz, pan Krzysztof Szymański) oraz dwie klasy o kierunku Mechanik pojazdów samochodowych (wychowawcy: pani Małgorzata Cichocka oraz pan Dawid Szklarz).

Dyrektor szkoły – pan Paweł Palczyński podsumował mijający rok szkolny, przekazał życzenia uczniom szkół branżowych kończących edukację. Wspomniał również o fakcie 55-lecia, jakie nasza szkoła obchodzi w tym roku.

O wytężonej pracy i zaangażowaniu uczniów nie tylko w naukę, ale i inne dziedziny szkolnego i pozaszkolnego życia świadczyło mnóstwo nagród i wyróżnień wręczonych tego dnia.

Puchar Dyrektora za najwyższą średnią ocen odebrała  klasa II Technikum Elektrycznego, której wychowawcą jest pan Jakub Dacko.

Puchar za najwyższą frekwencję odebrała klasa III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, której wychowawcą jest pani Emilia Kejs.

Krystian Sitarski, uczeń III klasy TMRiA – nasz najlepszy uczeń (średnia 5,11!) otrzymał Nagrodę Starosty, Tytuł Mistrza Szkoły, nagrodę książkową i świadectwo z czerwonym paskiem oraz nagrodę za zajęcie V miejsca w Centralnym Etapie Olimpiady Wiedzy  i Umiejętności Rolniczych. Krystain został również zgłoszony przez Samorząd Uczniowski do Stupendium Prezesa Rady Ministrów.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie ze średnią równą/powyżej 4,5.

Przyznane zostały też nagrody w kategorii "Najlepszy Praktyk", sponsorowane przez pana Tomasza Błażejewskiego i Stowarzyszenie "TECHNIK" oraz firmę Autocentrum i pana Jacka Mariańskiego. Uczniowie otrzymali również nagrody i wyróżnienia za udział w promocji szkoły, konkursach gastronomicznych, fotograficznych,  pracę w Samorządzie Uczniowskim, wolontariacie podczas 30. Finału WOŚP, zawodach sportowych oraz za czytelnictwo.

Po zakończeniu uroczystości na placu apelowym odbyła się krótka sesja zdjęciowa Absolwentów szkół branżowych.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody książkowe oraz karty podarunkowe!

Życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku, wymarzonych podróży i niezapomnianych chwil pięknego, pogodnego lata!