Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
W ramach tegorocznych obchodów Dnia „Żołnierzy Wyklętych” na lekcjach historii rozważaliśmy kim byli żołnierze drugiej konspiracji. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują po dzień dzisiejszy zarówno historyków, ale również są powodem ciekawości i rozważań młodych ludzi. Podsumowaniem lekcji o żołnierzach wyklętych były wykonane przez uczniów mapy myśli, które stały się odpowiedzią na wiele niepewności jakie pojawiły się w naszych dyskusjach. Dodatkowym elementem obchodów stała się wystawa prac przygotowanych przez uczniów. Tak też zapraszamy do jej obejrzenia.

Nauczyciele historii

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7