UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024 – 2025

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice, szanowne Grono Pedagogiczne.

Dziś kartka w kalendarzu pokazuje 2 września. To znak, że wakacje,  dobiegły końca, a my spotykamy się, by rozpocząć nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że wypoczęliście i jesteście gotowi na nowo podjąć trud nauki i stawić czoła wyzwaniom, które stoją przed nami.

Życzę wam wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów, które będą dla Was powodem do dumy. Mam nadzieję, że gdy nadejdą kolejne wakacje, każdy z Was będzie mógł z satysfakcją spojrzeć na miniony rok i powiedzieć: To był dla mnie dobry rok! Wierzę, że pomogą Wam w tym Wasi nauczyciele, którzy będą dla Was wsparciem i pomogą w każdej sprawie. Wam drodzy Nauczyciele życzę cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy.

Drodzy Pierwszoklasiści dziękuję, że wybraliście naszą szkołę. Wszyscy wiemy, że przez dobrą szkołę wiedzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. W naszej szkole macie możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy. Mam nadzieję, że szybko się tutaj zaaklimatyzujecie. Wierzę również, że będziecie mogli realizować tutaj swoje cele i spełniać marzenia.

W czasie wakacji zakończyliśmy remont I piętra internatu i już dziś udostępniamy go naszym uczniom. Zakończył się jeden etap remontu w internacie, a już zaczynamy kolejny. Będziemy wymieniać instalację grzewczą w internacie. Jest to dla nas duże wyzwanie, przede wszystkim logistyczne. Przez pewien czas będzie troszkę utrudnień w internacie. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami damy radę, pokonamy wszelkie trudności.

Powodzenia!!!

Dyrektor ZS NR 2 CKU

Anna Bogusz

W naszej szkole w roku szkolnym 2024/2025 zaszły zmiany kadrowe.

W minionym roku szkolnym odeszli z naszej szkoły nauczyciele:

1. Dyrektor szkoły p. Paweł Palczyński - w lutym tego roku objął funkcję Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
  2. p. Paweł Hawrylak – nauczyciel przedmiotów elektrycznych
  3. p. Agnieszka Maciejska- nauczyciel przed. gastronomiczno – hotelarskich oraz chemii
  4. p. Magdalena Olszewska – nauczyciel matematyki
  5. p. Jarosław Palczyński – wychowawca internatu
  6. p. Joanna Pniewska – bibliotekarz, nauczyciel języka polskiego, opiekun SU
  7. p. Joanna Różalska – Karpiniec – nauczyciel informatyki

Nauczyciele, którzy rozpoczną pracę w nowym roku szkolnym:

1. p. Janina Januszczak – chemia

2. p. Marcin Krzemiński – przedmioty elektryczne