Uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz trzeci, podejmując następujące działania:

- uporządkowali opuszczone groby,

- odwiedzili lokalne miejsca pamięci w celu zapoznania się z historię swojego regionu

Podejmując pierwsze działanie skupiliśmy się przede wszystkim na opuszczonych i bezimiennych grobach chcą przygotować je na zbilżające się święto. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy II Technikum Informatycznego grabiła liście i zapalali znicze.

W ramach drugiego działania uczniowie klasy III TMRiA /4 oraz III TPS/4 przenieśli się w czasie o prawie 900 lat, kiedy to św. Otton przybył do Pyrzyc na prośbę Bolesława Krzywoustego i wciągu dwóch tygodni ochrzcił „siedem tysięcy osób”.

#PAMIĘTAMY