W czwartek 10 listopada w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski apel z okazji Święta Niepodległości. Apel tym wartościowszy, że autorkami scenariusza były uczennice klas IV – Julia Kiełbus i Aleksandra Furtak.

Spotkanie całej społeczności szkolnej odbyło się na placu apelowym i miało na celu wspólne uczczenie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości, podtrzymanie tradycji oraz pamięć o historii kraju i przodkach, którym zawdzięczamy wolność.

W ramach akcji "Szkoła do hymnu" – o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego, razem z uczniami w całej Polsce, razem z naszymi koleżankami i kolegami z klas I TMRiA, III BS W i III TEL, którzy w tym samym czasie wraz z nauczycielkami historii, paniami: Izabelą Kałą-Konowaluk, Emilią Kejs i Aldoną Medyńską oraz w asyście spotkanych najmłodszych Polaków z pyrzyckich przedszkoli, zaśpiewali hymn na Placu Ratuszowym pod Urzędem Gminy. Uczniowie złożyli również pamiątkowy, symboliczny biało – czerwony kamień pod Pomnikiem Ofiar Katynia.

Z okazji 11 listopada życzymy wszystkim
wspaniałego i rodzinnego Święta Niepodległości,
radości, miło spędzonego czasu i odpoczynku,
nadziei i pewności, spokoju i bezpiecznej przyszłości!

Samorząd Uczniowski