Realizacja projektów uczniowskich

W kończącym się już roku szkolnym, warto wspomnieć o projektach realizowanych przez uczniów w ramach przedmiotu biznes i zarządzanie. Podczas pracy nad projektem, uczniowie rozwijają umiejętności organizacji i planowania swojej pracy, zarządzania zasobami i czasem, a także określania ryzyka niepowodzeń. Rozwijają kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Uświadamiają sobie, jak ważne są kompetencje i doświadczenia, nie tylko wiedza. Obserwują to, co wychodzi im dobrze i jest ich mocną stroną, a także swoje słabsze strony, nad którymi mogą pracować. Uczą się społecznej wrażliwości i odpowiedzialności, zyskują poczucie własnej istotności i mocy sprawczej. Efektem realizacji tych projektów są piękne akcje tj. „Pokoloruj mój świat”- zbiórka (w kilku szkołach) kolorowanek, kredek, farb dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym jednego ze szczecińskich szpitali. Prowadzone były także zbiórki dla Domu samotnych matek w Szczecinie, schroniska dla zwierząt, zbiórka książek dla bibliotek szkolnej pt.  "Przedłuż życie książki”. Uczniowie zachęcali także pozostałych do czytania organizując czytanie bajek najmłodszym. Inni opowiadali o swoich pasjach takich jak wędkowanie, uprawianie sportu, czytanie komiksów, gotowanie i pieczenie ciast, fotografowanie i wiele innych.

Marta Jackowska- Żmuda

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20