15 września 2020 roku odbył się Rajd Samorządu Uczniowskiego do Szczecina, który pierwotnie zaplanowany był na czerwiec. Z wiadomych przyczyn (koronawirus i nauczanie zdalne) nie mógł się wówczas odbyć i został przeniesiony na wrzesień. Na szczęście pogoda w ostatnich dniach była typowo wakacyjna, wymarzona na wycieczkę, więc ją wykorzystaliśmy.

Rajd mógł odbyć się dzięki projektowi złożonemu przez nas w konkursie ofert realizacji zadania publicznego: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – Organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego, dzięki Stowarzyszeniu "TECHNIK" oraz ogromnemu dofinansowaniu z Powiatu Pyrzyckiego.

Hasło przewodnie Rajdu brzmiało: "Opanować cztery żywioły", co oznaczało, że członkowie SU jednego dnia zmierzyli się z:

- powietrzem: "fruwając", skacząc i w Parku Trampolin "FunJump" oraz chodząc po wiszących trasach w Parku Linowym "Tarzania",

- wodą: pływając w sportowym basenie w SDS - Szczecińskim Domu Sportu,

- ziemią: grając w siatkówkę, badmintona, skacząc przez 15 metrowy sznur i mierząc się z różnymi zadaniami integracyjnymi na Arkonce oraz rajdem pieszym wokół Jeziora Głębokiego,

- oraz ogniem: byliśmy już tacy głodni i zmęczeni, że pomimo 30 stopniowego upału, rozpaliliśmy ognisko i upekliśmy na nim kiełbaski.

Było wspaniale – cudowna, letnia pogoda, wspaniali ludzie i mnóstwo dobrej zabawy. Zrobiliśmy z milion zdjęć, przywieźliśmy obolałe nogi, poobcierane ręce i bezcenne wspomnienia.

Rajd miał na celu zaciekawienie zajęciami na świeżym powietrzu, dawnymi formami aktywności, zwiekszenie integracji członków Samorządu, podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz poziomu pewności siebie uczestników rajdu, pokonanie własnych słabości, ograniczeń.

Pozwolił również na pokazanie młodzieży atrakcyjnych i ciekawych turystycznie miejsc w naszym regionie.

Rajd był nagrodą i podziękowaniem dla członków Samorządu za ich dotychczasową pracę, pomysły i zaangażowanie w kreatywne współtworzenie życia szkoły.

Dzięki pieniądzom z dofinansowania kupiliśmy również sprzęt sportowy do szkoły: piłki do siatkówki, rakietki i lotki do badmintona, kijki do nordic walking, piłeczki pingpongowe oraz dłuuuugi sznur :)

Opiekunowie:

Joanna Pniewska i Małgorzata Ziobrowska