W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość” w ramach projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Realizację programu koordynuje Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pyrzycach. Projekt skierowany jest głównie do dziewcząt, choć ma charakter koedukacyjny. Programem tym zostali objęci uczniowie klasy 2TE oraz 3 WZ, a  prowadzony był przez s. Dorotę Michnę.

Głównym celem programu pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież (np. alkoholu, tytoniu, narkotyków i dopalaczy), także w kontekście przyszłych ról rodzicielskich.

Program obejmował cykl 6-ciu spotkań i zakończony został na początku marca. Młodzież uczestnicząca w programie podsumowała całe to wydarzenie wypełniając ankiety. Zostały też wykonane plakaty o treści profilaktycznej.

s. Dorota Michna

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5