Dnia 23 kwietnia 2021 po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbył się organizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny okręgowy etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nad całością olimpiady czuwał prof. dr inż. hab. Cezary Podsiadło.

Do olimpiady zgłoszono 93 uczniów z 18 szkół z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Uczniowie rywalizowali w 7 blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gastronomia oraz technologia żywności.

Największy sukces nasza szkoła osiągnęła w bloku mechanizacji rolnictwa, gdzie uczeń kl. IV TMRiA Paweł Wawreńczuk zajął I miejsce oraz w bloku produkcja roślinna, w którym z kolei uczennica kl. IV TMRiA Dominika Zwierzchowska także zajęła I miejsce. Pozostali nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach:

Blok: MECHANIZACJI ROLNICTWA

3.     Pabiś Łukasz

4.     Sitarski Krystian

Blok: GASTRONOMIA

5.     Szulczewski Klaudiusz

12.     Kharytonova Daria

14.     Szafrańska Martyna

Blok: TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI

8.     Hołownia Krzysztof – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach

9.     Olszak Gracjan – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach

11.     Pacholczyk Martyna – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza Dominice i Pawłowi, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7