Witam wszystkich w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Szczególnie serdecznie witam uczniów klas I w murach mojej szkoły.

Podkreśliłem wyraz „szkoły”, ponieważ mam takie wrażenie, że nie wszyscy uczniowie uświadamiają sobie, że są w szkole, wakacje już się skończyły. Strój wielu osób sugeruje, że pomylili się i myślą, że jeszcze są na plaży.

W strojach szkolnych od zawsze wymaga się:

- SCHLUDNEGO WYGLĄDU,

- ESTETYKI.

Zachowanie niektórych osób świadczy, że szkołę pomylili z ławką w parku.

Skromność i kultura nie jest wadą młodego człowieka, jest jego zaletą, która otwiera wiele drzwi.

Zespół Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach to placówka, która ma ponad 50-letnią historię i wiele sukcesów. Celem nadrzędnym szkoły jest, aby nasze mury opuszczał absolwent wykształcony, kulturalny, otwarty na świat i drugiego człowieka.

Aby tak się stało potrzebna jest współpraca nauczycieli, rodziców i uczniów.

Życzę wszystkim uczniom miłych dni w naszej szkole, pierwszych naukowych sukcesów i nowych przyjaciół.

Do zobaczenia WASZ Tadeusz Kształcony.