Najlepsze, rodzinne smaki odnalezione - III wyróżnienia!

Po raz X wybrano najlepsze produkty tradycyjnie przygotowane przez dzieci i młodzież w ramach konkursu „Poszukiwacze smaków”. Konkurs organizowany jest   pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje.

Wyróżnienia otrzymało troje uczniów Wiktoria Pawlik, która przygotowała „Paszteciki w naleśnikach z mózgiem”, Klaudia Dudek przygotowała „Budyń kalafiorowy z zielonym sosem” oraz Zuzia Świątek, która  zaprezentowała „Buraczki faszerowane”.

Uczniów do konkursu przygotowywały Ilona Puzerewska i Aleksandra Huczek.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :)

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7