Po raz kolejny wybrano najlepsze produkty tradycyjnie przygotowane przez dzieci i młodzież w ramach konkursu „Poszukiwacze smaków”. Konkurs organizowany jest   pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło czworo uczniów Dominika Zimbicka,  która przygotowała „Babcine pierogi z powidłami”, Julia Michalska zaprezentowała „Ozór wołowy w sosie pomidorowym” z klasy II Kucharz, Nikola Okrojek z klasy II TŻiUG przyrządziła naleśniki z podrobami wieprzowymi (wyróżnienia w konkursie!!!!) oraz uczeń klasy IV TŻiUG Klaudiusz Szulczewski. Tort fasolowy naszego ucznia znalazł się na miejscu drugim.

Uczniów do konkursu przygotowywały Ilona Puzerewska i Aleksandra Huczek.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :)

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14