28 listopada 2017 roku sześcioro uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego wraz z opiekunami wzięło udział w II edycji przedsięwzięcia pod nazwą „Młodzieży Czytanie”, zorganizowanego wspólnie przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnicę Pomorską.

Jest to kontynuacja akcji „Narodowe Czytanie” z 2 września, mająca na celu rozbudzenie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

W tym roku czytane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110 rocznicą jego śmierci.

Uczniowie z naszej szkoły: Paweł Poźlewicz IV TMR, Kacper Małolepszy I TMR, Aleksandra Szumska III TH, Aleksandra Oleś III TMR oraz Karolina Olejniczak i Eliza Łuc II TE czytali fragment „Warszawianki”, dramatu dotyczącego powstania listopadowego. Poradzili sobie wspaniale, zaskarbiając sobie uwagę wszystkich słuchających.

Opiekunowie
Joanna Pniewska, Agata Grabowicz