ZS Nr 2 CKU daje uczniom wszechstronne wykształcenie ogólnokształcące i zawodowe oraz możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień przydatnych w poszukiwaniu pracy. Jednym z nich jest KURS OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO.

Uczniowie po zakończonym kursie dnia 01.02.2023 r. przystąpili do egzaminu na kierowcę wózka widłowego. Egzamin składał się z dwóch części: pisemnej (elektroniczny test) i praktycznej, czyli – jazda wózkiem widłowym: pobranie palety, jazda z ładunkiem przodem i tyłem, odstawienie ładunku na wyznaczone miejsce.

Jest to egzamin zewnętrzny przeprowadzany przez Inspektorów z Urzędu Dozoru Technicznego w Szczecinie. Zdanie egzaminu daje uprawnienia do prowadzenia wózków jezdniowych podnośnikowych. Kurs zorganizowano w ramach projektu Kontrakt Samorządowy Pyrzyce+ i był on dla uczniów całkowicie bezpłatny.

Ewa Cywińska

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8