16.04.2018 r. i 23.04.2018 r. w Zespole Szkól Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbył się pisemny „Konkurs Wiedzy z Epoki Romantyzmu”. Składał się on z dwóch etapów. Testy wiedzy z epoki romantyzmu były z zakresu gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 25 uczniów. Celem tego konkursu było mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i kształcenie logicznego myślenia. Istotne było również rozwijanie zainteresowań czytelniczych i poszerzanie wiedzy z zakresu romantyzmu. Konkurs propagował wśród uczniów literaturę wieszczów narodowych. Uczniowie musieli wykazać się określonym poziomem wiedzy ze znajomości tekstów z epoki romantyzmu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Wiktoria Skrobisz kl II TE