OGROMNY SUKCES UCZENNICY DOMINIKI ZWIERZCHOWSKIEJ Z 1 KLASY TECHNIKUM MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI - II MIEJSCE W KONKURSIE

Dnia 25 kwietnia 2018r. odbyła się Gala Finałowa IX edycji konkursu „Mój zawód - moja pasja". Konkurs „Mój zawód - moja pasja" został zorganizowany przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie pod  Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Patronatem medialnym została TVP Szczecin.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół zawodowych z województwa zachodniopomorskiego, którzy chcieli zaprezentować swój przyszły zawód oraz interesują się nagrywaniem i montażem filmów. Miał na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów, promowanie edukacji zawodowej, ale przede wszystkim promowanie swojego przyszłego zawodu.

Konkurs polegał na wykonaniu filmu lub reportażu filmowego ukazującego zawód , w którym uczeń się kształci. Prace w konkursie oceniało specjalnie powołane do tego celu jury. Oceniając prace komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria:

  • zgodność pracy z tematem,
  • podstawowe informacje o filmie np. podanie autora i nauczyciela opiekuna, określenie tematu, datę realizacji,
  • zawartość merytoryczną filmu, w tym opis zawodu i wykonywane czynności, wymagania fizyczne, możliwości zatrudnienia,
  • sposób realizacji- strona techniczna,
  • wrażenie- odbiór filmu.

W tej edycji konkursu każdy uczestnik miał możliwość zwiedzania gmachu Telewizji Oddział Szczecin. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących montażu z użyciem komputera i pracy z kamerą

Do konkursu zgłoszonych zostało 24 filmy. Film Dominiki zajął II miejsce. Przed nami uplasowała się tylko szkoła z Myśliborza z filmem animowanym promującym technika informatyka. Dominika zaprezentowała pracę technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Film wyróżniał się na tle innych spokojem, wyważonym podejściem do tematu, pasją do rolnictwa i świetną oprawą. Sama Dominika nie spodziewała się takiego sukcesu chociaż jest osoba, która umieszcza filmiki na You Tube. Już myśli nad filmem na przyszły rok. Będzie to jubileuszowy konkurs. Jeszcze raz gratuluję bardzo i czekamy na więcej!!!

 http://youtu.be/tkssrxd4Inw/

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj