Mija kolejny rok dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach mają możliwość zdobywania nowych umiejętności podczas licznych kursów, szkoleń i warsztatów oraz praktyk i staży u pracodawców. Wszystko to dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnemu Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Działanie 8.9, projekt pn. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe na rzecz rozwoju gospodarczego na obszarze Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”. Już 427 uczniów i uczennic skorzystało ze wsparcia uczestnicząc w stażach i praktykach u pracodawców, kursach podnoszących kwalifikacje, wyjazdach zawodoznawczych oraz ciekawych spotkaniach branżowych. Projekt jest realizowany od roku 2017 do roku 2023, a wartość przedsięwzięcia to 5.432.721,25 zł, z czego 814.908,59 zł to wkład własny Powiatu Pyrzyckiego.

Serdecznie zapraszam do przeczytania najnowszego artykułu dotyczącego realizowanego projektu i sytuacji zawodowej młodzieży w Powiecie Pyrzyckim: https://rpo.wup.pl/download/sukcesy_projektow/Zawodowa-przyszlosc-mlodych-pyrzyczan1_2.pdf.

Autorką artykułu jest Pani Agnieszka Wilk z Biura Informacji i Promocji EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9