W dniu 6 luty 2020r. grupa uczniów ZS Nr 2 CKU Pyrzyce rozpoczęła ferie zimowe wyjeżdżając na wycieczkę turystyczną do Karpacza.

Wyprawa okazała się nie lada wyzwaniem z powodu poruszania się środkami komunikacji publicznej, a nie jest to wcale proste biorąc pod uwagę, że Karpacz był jedynie przystankiem w dalszej podróży do pięknej o każdej porze roku Pragi.

Po wyczerpującej drodze w późnych godzinach wieczornych gościnnie przywitała nas "Willa u Justyny" Karpacz Górny.

Pierwszy dzień to zimowa pogoda, która pozwoliła na zobaczenie skoczni narciarskiej "Orlinek" oraz wejście na najwyższy szczyt KARKONOSZY Śnieżkę 1603m. Wieczorem był czas na regenerację w Parku Wodnym Tropikana. Sobota to już wyjazd do Pragi, której zwiedzanie rozpoczęło się od Zamku na Hradczanach oraz Katedry św. Wita przemieszczając się dalej Mostem Karola, kończąc na Placu Wacława.

Podsumowując chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za wytrwałość i już dziś zaprosić chętnych uczniów naszej szkoły na kolejną turystyczną wyprawę.

Krzysztof Szymański