Jesienna Akcja Wspólna Integracja to niezwykle ważna i szlachetna inicjatywa dla naszej lokalnej społeczności.  Jest to projekt realizowany przez Fundację Sport i Turystyka Bez Granic finansowany przez BGK. Uczniowie ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach mają przyjemność uczestniczyć w działaniach, które są przewidziane w projekcie.  Jednym z nich był nasz pierwszy wspólny wyjazd do Szczecina.

12 osobowa grupa uczniów ZS Nr 2 CKU wraz z opiekunami udała się do Szczecina na pierwszy integracyjny wyjazd. Zaraz po przyjeździe przywitał nas uśmiechnięty i życzliwy człowiek – Prezes Fundacji Sport i Turystyka Bez Granic pan Rafał Szymański. Zanim wyruszyliśmy na zwiedzanie zostaliśmy poczęstowani pysznym śniadaniem. Następnie wspólnie udaliśmy się do Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. To miejsce bardzo nam się podobało dzięki możliwości osobistego odkrywania przeróżnych tajników nauki za pomocą interaktywnych stanowisk. Następnie wraz z p. Rafałem w roli przewodnika udaliśmy się na spacer edukacyjny po Szczecińskiej Łasztowni i mimo, że Szczecin jest nam ogólnie znany to dowiedzieliśmy się wielu nowych faktów i ciekawostek związanych w tym miejscem. Po spacerze udaliśmy się na obiad, a następnie na warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Były one prowadzone przez ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzone były w tak angażujący sposób, że nie sposób było z nich w pełni nie skorzystać. Jesteśmy przekonani, że każdy z nas po takich warsztatach nie zawaha się udzielić w razie potrzeby pomocy.  Było duuuuuużo praktyki . Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki edukacyjne, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie przygotowanym przez Fundację. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę.  Dziękujemy za tworzenie takich możliwości Fundacji Sport i Turystyka Bez Granic.

Opiekunowie

Marta Cywińska

Aneta Masternak

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15