W czwartkowy poranek 1. września 2022 roku na placu apelowym Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek, oficjalnego rozpoczęcia roku dokonał dyrektor szkoły – pan Paweł Palczyński, głos zabrali również zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – pan Olgierd Kustosz oraz Wicestarosta Pyrzycki – pani Ewa Gąsiorowska – Nawój.

W imieniu całej społeczności szkolnej powitaliśmy gorąco pierwszoklasistów, którzy poznali swoich nowych wychowawców i aby tradycji stało się zadość – złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowanie odebrała pani Beata Pawluk – Duńska.

Po zakończeniu oficjalnej części apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas,

zanim to jednak nastąpiło, uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej oraz wojny w Ukrainie minutą ciszy, wspominając 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz słowa przemówienia wygłoszonego w 2020 roku przez Mariana Turskiego, byłego więźnia obozu Auschwitz-Birkenau:

Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana, obojętność może doprowadzić nagle do tego, że "na was, na waszych potomków, 'jakiś Auschwitz' nagle spadnie z nieba".

Nie bądźmy więc obojętni, byśmy nie musieli przekonywać się na własnej skórze o słuszności słów Edmunda Burke'a, że: "Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje".

Życzymy wszystkim spokojnego, bezpiecznego, pełnego uśmiechu i sukcesów
nowego roku szkolnego!

Fotorelacja