10 kwietnia 2018 roku przystąpiliśmy do II edycji Zachodniopomorskiej Komórkomanii.

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu. Jest to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, lecz tych, które nosi się w swoim ciele.

W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że jest chora na nowotwór krwi zwany białaczkami. Szansą na całkowite wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

W akcji, która poprzedzona była prelekcjami dla uczniów - potencjalnych dawców szpiku kostnego, zarejestrowało się 41 osób.

Kolejny raz mogliśmy liczyć na otwarte umysły oraz wielkie serca naszych uczniów, którzy podjęli dobrowolną, świadomą decyzję o rejestracji do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Dziękujemy wszystkim osobom zainteresowanym bezinteresowną pomocą potrzebującym oraz wolontariuszom.

Rejestrację mogliśmy przeprowadzić przy wsparciu i pomocy Fundacji DKMS.

Beata Pawłowska, Agata Grabowicz

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18