24.10.2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyła się druga edycja konkursu „Humanista Roku”. Tegoroczna Gala opatrzona była mottem „Żyć to działać żarliwie, angażując całego siebie”. Celem konkursu jest uhonorowanie młodego, zdolnego człowieka o zainteresowaniach humanistycznych. Fundatorem nagrody jest pan Stanisław Hawryszko, który od 37 lat mieszka w Kanadzie. Był nauczycielem języka polskiego w naszej szkole, a były to lata 70-te XX wieku. Za działalność oświatową, kulturalną oraz krzewienie polskich wartości humanistycznych w Kanadzie pan Stanisław został odznaczony przez prezydenta RP złotym Krzyżem Zasługi oraz medalem Komisji Edukacji Narodowej. Patronami tej nagrody są dziadkowie pana Stanisława, Franciszka i Jan Głowaccy. Dla niego byli wyjątkowymi ludźmi, byli jego ostoją, wzorem, jak być po prostu przyzwoitym człowiekiem. Do nagrody „Humanista Roku” było nominowanych pięciu uczniów: Eliza Łuc – kl. IV TE, Karolina Olejniczak – kl. IV TE, Oliwia Kuzdak – kl. II TE, Hubert Orman – kl. IV TI, Paweł Mazur – kl. IV TI.

Laureatem tegorocznej Gali „Humanista Roku” została Karolina Olejniczak – kl. IV TE. Karolina otrzymała średnią ocen 4,25 i wzorową ocenę z  zachowania.

Brała udział w konkursach szkolnych z przedmiotów humanistycznych:

- w teście „Polska Naj” – 1 miejsce,

- w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej,

- w konkursie z języka niemieckiego „Tradycje bożonarodzeniowe”

Brała udział w konkursach pozaszkolnych:

- w finale Archidiecezjalnego Konkursu „Droga św. Stanisława Kostki do świętości”,

- w finale Pieśni Chrześcijańskiej

Brała udział w uroczystościach szkolnych i lokalnych:

- była współorganizatorem happeningu z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju,

- uczestniczyła w części artystycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

- współorganizowała Grę Niepodległościową,

- brała czynny udział w Dniu Języka Ojczystego,

- pracowała przy promocji Szkoły w czasie Dni Otwartych,

- pracowała w Młodzieżowej Radzie Zachodniopomorskiej,

- współorganizowała otrzęsiny pierwszoklasistów,

- pracowała w wolontariacie podczas WOŚP,

- pracowała podczas akcji „Komórkomania”

Pani dyrektor Ewa Cywińska oraz pani dyrektor Jolanta Kocanowska-Hajduła wręczyły dyplomy nominowanym uczniom oraz dyplom i nagrodę pieniężną laureatce. Galę uświetniła część artystyczna przygotowana przez panią Joannę Pniewską. Ponadto wysłuchaliśmy wykładu o humanizmie wygłoszonego przez panią Beatę Pawluk-Duńską. Galę „Humanista Roku” prowadziła pani Ewa Trusiewicz.