W sobotę, 29 maja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy wręczono nagrody i dyplomy laureatom XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W OWiUR wystartowało ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych.

Rywalizacja odbywała się w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, produkcja zwierzęca, technologia żywności, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Uczestnicy w dniu 28 maja rozwiązywali test, a następnie przystępowali do etapu praktycznego (z obydwu części można było uzyskać maksymalnie 120 punktów).

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły, w bloku produkcja roślinna naszą szkołę reprezentowała DOMINIKA ZWIERZCHOWSKA uczennica Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, która zajęła 6 miejsce i tym samym została laureatem olimpiady (opiekun Izabela Kała), w bloku mechanizacja rolnictwa reprezentantem naszej szkoły był PAWEŁ WAWREŃCZUK uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, który zajął 22 miejsce tym samym został finalistą olimpiady (opiekun Tomasz Błażejewski).

Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, życzymy dalszych sukcesów.