W poniedziałek 4 października – z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego – w nietypowym towarzystwie szczeniaka Kodiego – cudownego border collie, odwiedziły wiele klas, aby podkreślić, jak ważne są zwierzęta w naszym życiu, jak bardzo konieczna jest świadomość tego, że zasługują na nasz szacunek, opiekę i dobre traktowanie, bo one też czują ból, strach, zimno i głód.

Kodi to "żywe srebro", w jednej chwili zdobył nasze serca. Ale choć nie każdy pies jest tak piękny jak Kodi, to jak on – każdy potrzebuje miłości i opieki.

Kilka klas miało też okazję spotkać się z panem Tomaszem Wszołą, nauczycielem przedmiotów zawodowych, a prywatnie właścicielem i hodowcą owczarków niemieckich, w tym przepięknej Prady, Championa Polski - na specjalnym spotkaniu w plenerze, na zielonym boisku, gdzie pan Tomek opowiedział o zasadach hodowli tej rasy, o jej potrzebach i pielęgnacji. Przekazał ważne informacje – jak zachować się w stosunku do obcego czy agresywnego psa, a przede wszystkim jak wielka odpowiedzialność za zwierzęta spoczywa na ich właścicielach.

Bardzo dziękujemy Kasi Mikule oraz panu Tomkowi Wszole za wyjątkowe uatrakcyjnienie tego dnia :)

Z okazji Dnia Zwierząt ogłaszamy zbiórkę
koców, ręczników, poszewek oraz karmy
dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
w Kiczarowie.

Bardzo Was prosimy o pomoc i udział w zbiórce!
Wszystkie rzeczy prosimy przynosić do biblioteki
do końca października.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20