W piątek 13 października na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 CKU odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicestarosty Bartłomieja Królikowskiego, pani Izabeli Morki - przedstawicielki Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, dyrekcji i grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich uczniów.

Wspólnym spotkaniem uczciliśmy pracę ludzi tworzących naszą szkołę, złożyliśmy hołd ich wyjątkowej pod każdym względem pracy.

Samorząd Uczniowski w dwóch piosenkach i skeczu podjął próbę wywołania uśmiechów, ale i refleksji u zgromadzonych odpowiadając na pytania - co się dzieje pod pokojem nauczycielskim przed wystawianiem ocen, o czym marzy pani sekretarka i jak tak naprawdę wygląda rada pedagogiczna?

Kolorowe róże wręczyli pedagogom i pracownikom szkoły gospodarze klas, a prowadzący złożyli wszystkim życzenia.

Drodzy Państwo!

Życzymy Wam, by każdy - prywatny i zawodowy dzień, który minął - był źródłem prawdziwej satysfakcji,

dzień dzisiejszy - pełen był miłych chwil, niespodzianek i wzruszeń,

a każdy kolejny -dawał nadzieję i natchnienie, był obietnicą wspaniałej przyszłości, składaną codziennie przez młodych ludzi, na życie których tak bardzo wpływacie!