W dniu 21.10.2018 r. uczniowie ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach byli w kinie, w Pyrzyckim Domu Kultury, na filmie „Dywizjon 303 - Historia prawdziwa” .Film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera podobał się naszym uczniom. To nie była tylko lekcja historii ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu.

Jesteśmy dumni z tego, że Polscy żołnierze tak bohatersko walczyli o wolność na wszystkich frontach świata.

Dnia 30.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z obsługą na terenie Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego posadzili 100 drzew świerka pospolitego. W ramach akcji, która ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Posadzenie drzew ma również za zadanie zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3