Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 75-lecia Zrzeszenia LZS i 50-lecia LKS Spartakus Pyrzyce zawiązanym w Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a obecnie działającym przy ZS Nr 2 CKU.

Klub funkcjonował w sekcjach: LA, piłki ręcznej, piłki siatkowej: później okresowo działały także sekcje; łucznictwa, podnoszenia ciężarów, tenisa stołowego, koszykówki i turystyki. W ostatnim okresie największe sukcesy odnosiła sekcja zapasów i sumo.

Sekcja LA zdobyła kilkadziesiąt medali MP na przestrzeni lat, a dwoje wychowanków; Paweł Januszewski i Danuta Piotrowska uczestniczyli nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Trenerami w sekcji byli: Izabela Naglewicz-Goclik, Jerzy Goclik i Dariusz Kufel.

Sekcja piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w latach 70 uczestniczyła w rozgrywkach ligi okręgowej zdobywając czołowe lokaty pod wodzą trenera Stanisława Hawryszko.

Sekcja piłki siatkowej pod kierownictwem Janusza Michalskiego w latach 2007-2013 uczestniczyła w rozgrywkach III ligi i kilkakrotnie dobijała się do Il ligi.

Zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo uczestniczą we współzawodnictwie systemu sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu, klub wielokrotnie był wyróżniany za osiągnięcia na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Od lat należy do czołowych klubów województwa zachodniopomorskiego. Zapaśnicy zdobyli 98 medali MP, natomiast zawodnicy sumo aż 141 medali MP, 65 medali ME i 6 medali MŚ.

Za sukcesami zawodników stoją trenerzy: Jacek Ciepłucha, Kazimierz Cendrowski, Jan Kuźmiński, Eugeniusz Klimczak, Henryk Pełka, Grzegorz Jasek Romuald Pełka, Sebastian Grabowski, Izabela Burda, Anna Ręk.

Obecnie LKS Spartakus funkcjonuje w składzie: prezes — Bolesław Kowalski, z-ca Jarosław Czaja i członek Zarządu Marian Osękowski.

Bolesław Kowalski

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9