Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Z okazji Dnia Ziemi, z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy członkowie Samorządu Uczniowskiego posadzili bratki i kilka drzewek na zielonym terenie za szkołą.

Przy okazji sprawdziliśmy drzewka posadzone w październiku z okazji Dnia Drzewa. Na szczęście przeżyły zimę i mają się dobrze. Czekamy, aż zakwitną!

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13