Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada.
Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach uczcili Dzień Tolerancji biorąc udział w fotograficznej akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Poniższe zdjęcia to jeszcze nie koniec akcji. Już niedługo pojawią się te same zdjęcia, ale zawierające napisy – nawiązujące do Dnia Tolerancji i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy okazji sesji zdjęciowej nagraliśmy również życzenia dla Polski. Efekt już wkrótce!

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19