Przy okazji Dnia Demokracji i wyborów do Prezydium Samorządu Uczniowskiego, chcemy Wam przekazać informacje o akcji, którą Samorząd podjął wraz panią pedagog.

Nasza szkoła bierze udział w Tygodniu dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych, ponieważ uważamy, że to bardzo ważny, poważny i aktualny temat.

Zdajemy sobie sprawę, że choroby zakaźne takie jak odra, polio, krztusiec, grypa, świnka, ospa, COVID-19 czy kleszczowe zapalenie mózgu to choroby niezwykle niebezpieczne.

Powikłania tych chorób również są bardzo groźne.

Często prowadzą do kalectwa, inwalidztwa. Bywają też śmiertelne.

Ale jest na nie sposób. Szczepionki!

Szczepionki są bezpieczne i skuteczne, są według nas największym osiągnięciem ludzkości i triumfem medycyny nad chorobami i śmiercią.

W ogromnej większości przypadków szczepionki całkowicie chronią przed zakażeniem oraz ciężkim przebiegiem choroby.

Na przykład 2 dawki szczepionki przeciw odrze, śwince czy różyczce to ochrona na całe życie.

Szczepienia chronią nas i naszych bliskich, więc jeżeli chcecie lepszego, bezpieczniejszego świata i życia, jeżeli nie chcecie nawrotu pandemii oraz izolacji – szczepcie się!

I pamiętajcie, by w przyszłości – jako rodzice – chronić i szczepić swoje dzieci, by oszczędzić im bólu i cierpienia, a podarować bezpieczeństwo i zdrowie.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19