Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczynające swoją działalność w ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach rozpoczyna udział w projekcie pt. „ZBIERAM TO W SZKOLE”.

Projekt ten jest określany jest „pomocą bez pieniędzy”. Włączenie się w tę inicjatywę to okazja do zaangażowania nas wszystkich we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska.

Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży Sercanów pracujących w Afryce i Azji.

Akcja „Zbieram to w szkole” polega na zbieraniu surowców wtórnych, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

W naszej szkole zbieramy zużyte baterie, które można wrzucać do kartonów znajdujących się w budynku szkoły (w holu głównym na parterze) oraz w internacie.

Włączmy się wszyscy aktywnie do akcji „ZBIERAM TO W SZKOLE”!

Pomóżmy ubogim krajom i środowisku!

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu