Biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach wzbogaciła się o nowe książki dla młodzieży dzięki naszemu programowi "100 książek na stulecie niepodległej Polski" i dofinansowaniu, jakie otrzymałyśmy ze Starostwa w ramach realizacji zadania publicznego.

Książka "13 POWODÓW" jest jedną z nich.

Debiutancka powieść Jaya Ashera, która od dziewięciu lat utrzymuje się na liście bestsellerów "New York Yimesa". W Stanach Zjednoczonych sprzedano 2, 5 miliona egzemplarzy!

Netflix wyprodukował 4 – sezonowy serial na podstawie tej powieści - 13 Reasons Why.

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwą jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości...

Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń.

Nie możesz cofnąć czasu.

Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę... to nacisnąć "play".

 

"13 powodów"  czytaliśmy na głos 7 czerwca z III klasą Technikum Informatycznego.

Książkę będzie można  wypożyczyć jeszcze przed wakacjami!

Zapraszamy do biblioteki!

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7

© 2023 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj