Debiut powieściowy młodej amerykańskiej pisarki, który w 2002 roku zdominował światowe listy bestsellerów na wiele miesięcy, pod względem sprzedaży bijąc na głowę dzieła największych sław literatury.

Błyskotliwa, wzbudzająca ogromne emocje powieść o życiu i śmierci, radości i smutku, przebaczeniu i zemście, a także o miłości, gojeniu duszy i zapominaniu.

Książka, która wstrząsnęła opinią publiczną.

Narratorką opowieści jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnika z nieba. Zgwałcona i zamordowana przez miłego sąsiada, a zarazem seryjnego gwałciciela, obserwuje życie na Ziemi, które toczy się już bez jej udziału: przyjaciół i rodzinę nietracących nadziei, że zostanie kiedyś odnaleziona, młodszego braciszka starającego się zrozumieć znaczenie słowa "odeszła", zabójcę zacierającego ślady zbrodni i policję prowadzącą poszukiwania. Zwiedza niezwykłe miejsce zwane niebem bezmiernym, w którym się znajduje, gdzie każde jej życzenie zostaje natychmiast spełnione, z wyjątkiem jednego – możliwości powrotu do ludzi, których kocha...

Na podstawie książki powstał poruszający, piękny film pod tym samym tytułem.

Naprawdę warto go obejrzeć.

Fragment książki czytały dziewczyny z II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych we wtorek 23 października.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj