• 29-04-2020

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • „Żonkil” jest symbolem powstania w getcie warszawskim (19.IV. 1943 – 16.V.1943 r.), który odwołuje się do istotnego wydarzenia jakim był opór ludności żydowskiej względem Niemców podczas II wojny światowej. W tym roku wyjątkowo nie przeprowadziliśmy akcji w murach Naszej szkoły. Zrobiliśmy to wirtualnie w ramach lekcji historii. Wstępem do Naszych działań było obejrzenie filmu pt.: „Nie było żadnej nadziei”, a następnie w zaciszu domowym bądź też w ogródku wyhodowaliśmy piękne „Żonkile”, które stały się symbolami pamięci Naszej i Naszych rodzin o tym istotnym wydarzeniu.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się