IV edycja akcji „Młodzieży Czytanie” w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

20 listopada w Auli Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie, odbyła się 4. edycja akcji „Młodzieży Czytanie”, zorganizowana przez Zachodniopomorskie Kurator Oświaty oraz Książnicę Pomorską w Szczecinie.

Akcja skierowana do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury, była także – w zamiarze autorów - kontynuacją akcji Narodowe Czytanie.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa.

Podczas wydarzenia w Książnicy wspólnie z uczniami i nauczycielami Nowele polskie czytali również goście specjalni: Maciej Czaczyk (piosenkarz i gitarzysta, laureat drugiej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” z 2011 roku), Joanna Skonieczna (dziennikarka radiowa, kierownik Redakcji Publicystyki w Polskim Radiu Szczecin) oraz Dariusz Baranik (dziennikarz, prezenter, wydawca, a także Sekretarz Programu TVP3 Szczecin; gospodarz programu „Kronika”).

Udział w „Młodzieży czytaniu” wzięło około 100 uczestników z 15 szkół.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kiełbus(I TŻiUG), Magdalena Stawicka, Wiktoria Litwiniuk, Zuzanna Jakubczyk i Nikola Trojanowska (II TE) oraz Kacper Małolepszy (III TMRiA), którzy czytali fragment noweli Henryka Sienkiewicza pt."Sachem".Uczniów do wystepu przygotowała Joanna Pniewska.

Joanna Pniewska


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się