21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

 

"Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich!"

Tolmann Pesch

 

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu wobec antypatii, nienawiści i braku tolerancji.

Samorzad Uczniowski – z jednodniowym poślizgiem -

zorganizował LOTERIĘ ŻYCZLIWOŚCI :)

 i życzył każdej klasie z osobna

 miłego dnia i udanego weekendu!

 

Warto się do kogoś uśmiechnąć!

Warto powiedzieć komuś coś miłego!

Każdego dnia.

:)

 

Samorząd Uczniowski :)

 

 


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się