W okresie od 21 maja 2022r. do 28 maja 2022 r., w ramach projektu Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe na rzecz rozwoju gospodarczego na obszarze Kontraktu samorządowego „Pyrzyce+”, przeprowadzone zostały WARSZTATY INFORMATYCZNE – „CAPS LOCK”, w których uczestniczyła 10 osobowa grupa uczniów klasy 3 technikum informatycznego.

Celem warsztatów było nabycie przez uczestników umiejętności skonfigurowania zestawu komputerowego w zależności od potrzeb, złożenia tego zestawu, instalacji systemu operacyjnego oraz oprogramowania narzędziowego i użytkowego. Uczestnicy kursu nabyli również umiejętność instalacji i konfiguracji podstawowych urządzeń peryferyjnych oraz montażu okablowania sieciowego, jak również umiejętność stworzenia sieci komputerowej lub podłączenia komputera do istniejącej sieci. Uczestnicy zapoznawali się również z podstawami języka programowania Python.

Dzięki warsztatom uczestnicy uzyskali dodatkowe wiadomości i umiejętności, przez co podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe.

W dniach 12 oraz 27 maja uczniowie tej samej kasy brali udział w próbnych egzaminach zawodowych z kwalifikacji INF.02 - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.

Jarosław Koselski      

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj