Kto z nas wyobraża sobie poranek bez aromatu świeżo parzonej kawy…? Miłośnicy tego trunku mogą rozkoszować się wieloma gatunkami i smakami. Istnieje również kilka metod parzenia kawy, a obecnie bardzo popularne stało się jej dekorowanie rozmaitymi wzorami.

W związku z tym, że przyrządzenie i podanie kawy staje się niemalże sztuką, w naszej szkole zorganizowano drugi kurs baristyczny w ramach Projektu "Kontrakt Samorządowy Pyrzyce+". Przez ostatni tydzień, młodzież uczyła się przygotowywać napoje, których bazą jest kawa espresso. Odbyły się także warsztaty dekorowania kawy typu art – latte. Pod okiem Pana Dominika Skałbania młodzież uczyła się tworzyć różne wzory na cappuccino, np. serca i rozetki. Na puszystej piance powstawały różne wzory i wzorki. Ponadto uczestnicy zdobyli ogólną wiedzę na temat odmian, hodowli, prażenia i sposobów parzenia kawy. Na zakończenie kursu wszyscy uczestniczący w nim uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu baristycznego.

Warto dodać, że kawa ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Otóż, polepsza pamięć krótkotrwałą i chwilowo podwyższa poziom IQ, a także dotlenia organizm, przez co ułatwia koncentrację.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną na zajęciach przestrzegane były wszelkie normy sanitarne (DDM).

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj