28 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej, nad którym honorowy patronat objął Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień.  Data nie jest przypadkowa - marzec  to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Na świecie od 1983, a w Polsce od 2000 roku.

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat polskie ustawodawstwo nadało konsumentom liczne prawa. Ale czy są ich świadomi?  Bywa różnie. Dlatego też, narodził się pomysł konkursu, dzięki któremu, małymi krokami próbujemy podnieść tę świadomość.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie siedem szkół z powiatu pyrzyckiego. Były to:

• Szkoła Podstawowa w Pyrzycach
  • Zespół Szkół w Lipianach
  • Szkoła Podstawowa w Brzesku
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach
  • Społeczne Gimnazjum Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego w Pyrzycach
  • Zespół szkół Nr 1 w Pyrzycach.
  • Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach

Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 36 pytań przygotowanych przez Pana Krzysztofa Jastrzębskiego – Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, który wsparł organizację konkursu. Poziom był bardzo wyrównany i konieczna okazała się dogrywka, aby wyłonić zwycięzców.

1 miejsce zajął Robert Marszałek ze Szkoły Podstawowej w Pyrzycach – opiekun Pani Wanda Michalak,

2 miejsce – Krystian Blus z Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach – opiekun Marta Jackowska –Żmuda,

3 miejsce – Michał Pietras – ze Społecznego Gimnazjum Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego  w Pyrzycach – opiekun Pani Monika Żak,

4 miejsce – Maja Sytnik z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach – opiekun Pani Patrycja Nocoń,

5 miejsce – Paulina Gronkowska  z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach – opiekun Pani Patrycja Nocoń,

Nagrody ufundowane przez Starostę Pyrzyckiego wręczyła Pani Ewa Gąsiorowska –Nawój – wicestarosta oraz Pan Krzysztof Jastrzębski – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

Podziękowania dla wszystkich opiekunów wręczyła Pani Jolanta Kocanowska-Hajduła i Pan Paweł Palczyński – dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia ustawicznego w Pyrzycach.

Gratulujemy wszystkim 21 uczestnikom chęci zdobywania nowej wiedzy, wiedzy, która z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

P.S. Dziękuję Pani Ilonie Puzerewskiej, Aleksandrze Huczek oraz uczennicom klasy drugiej TŻ i UG za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19