Dzięki nawiązanej współpracy z Fundacją „Rozwój i Edukacja” w Mierzynie, realizującą projekt „Droga do doświadczenia” w ramach programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską Fundacja zorganizuje bezpłatne staże zawodowe dla 8 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Pyrzycach. Staże odbędą się w terminie od 03.07.2022 r. do 23.07.2022 r., na Cyprze, w miejscowości Limassol, w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

W trakcie stażu uczniowie będą realizować zagadnienia określone podstawą programową kształcenia w zawodzie oraz nabędą praktyczną wiedzę z zakresu wykonywanego zawodu. Będą mieli okazję, by doskonalić swoje umiejętności językowe, ponieważ językiem komunikacji będzie angielski. Podczas pobytu zorganizowane zostaną 2 wycieczki krajoznawcze ilustrujące historię i kulturę Cypru. Na stażu uczniowie zdobędą międzynarodowe certyfikaty Europass.