Przez ostatni tydzień w budynku internatu unosił się zapach świeżo zmielonej i parzonej kawy. Nasi uczniowie wzięli po raz pierwszy udział w kursie baristycznym, czyli kursie fachowego parzenia różnorodnej kawy w ekspresie ciśnieniowym.

Kurs odbył się  ramach Projektu "Kontrakt Samorządowy Pyrzyce+". Prowadzącym był Pan Dominik Skałbania.

Uczniowie mieli możliwość poznania m.in.: historii kawy, jej gatunków a także zapoznali się ze sposobami parzenia i podawania kawy. Po wstępie teoretycznym młodzież przystąpiła do zajęć praktycznych, gdzie zapoznała się z podstawowymi technikami baristy, a mianowicie: narzędzia baristy, ustawianie młynków do kawy, dozowanie i ubijanie kawy, proces-Espresso, teksturowanie mleka. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich chęci podnoszenia własnych kwalifikacji zajęcia odbyły się w fantastycznej atmosferze.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w kursie baristycznym. Gratulujemy uczestnikom uzyskania dodatkowych kwalifikacji, które na pewno przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej! Życzymy sukcesów! Być może wśród nich jest przyszły Mistrz baristów?

Wkrótce kolejna grupa będzie mieć okazję doskonalić swoje umiejętności.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną na zajęciach przestrzegane były wszelkie normy sanitarne (DDM).

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj