W środę 22 listopada 2023 r. w ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Ekologiczny technik”w ramach Programu Edukacja Ekologiczna. Spodziewaliśmy się listopadowej pogody, ale było inaczej.  Słońce i szczypiący lekko w policzki mróz spowodował, że uroczystość była miła i przyjemna. Wśród gości zaproszonych byli: dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pan Jacek Pawłowicz, wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego pani Ewa Gąsiorowska-Nawój, pani Beata Kwiecień - przedstawiciel Wydziału Oświaty w Pyrzycach. Dyrektor ZS Nr 2 CKU pan Paweł Palczyński wraz z kadrą kierowniczą przywitał gości i uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Przed budynkiem szkoły, gdzie powstało miejsce ekologicznie przyjazne została przecięta zielona wstęga zawieszoną pomiędzy dwoma rowerami. W ten symboliczny sposób parking dla rowerów i hulajnóg wraz z nasadzeniami roślin i małą architekturą został otwarty. 

Koszt całkowity projektu to kwota 15 000 złotych (dofinansowanie proporcjonalnie WFOŚiGW oraz Starostwo Powiatowe w Pyrzycach). Dyrektor WFOŚiGW w Szczecinie podkreślał fakt, iż małe, lokalne inicjatywy są bardzo ważne w podnoszeniu świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony środowiska.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w stworzenie tego miejsca. Mam nadzieję, że to pierwszy krok w tworzeniu czegoś większego.

                                                                                               Koordynator projektu: Justyna Migdalska

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20Zdjęcie 21Zdjęcie 22Zdjęcie 23

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj