22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi – światowy dzień ekologii.

Dzień Ziemi postanowiono wprowadzić po katastrofie w Stanach Zjednoczonych z 1969 roku, gdy doszło do uszkodzenia platformy wiertniczej i wylania się tysięcy litrów ropy do oceanu. Zginęło wtedy mnóstwo zwierząt, a ekosystem uległ uszkodzeniu na długie lata.

Tegoroczny temat Dni Ziemi brzmi "Inwestuj w naszą planetę". Główny temat to klimat i wysiłki skupiające się wokół utrzymania globalnej temperatury na poziomie niższym niż 1,5 st C sprzed ery przedprzemysłowej.

Samorząd Uczniowski zwrócił uwagę na ten ogromnie ważny ekologiczny temat, organizując w klasach pierwszych akcję informacyjną i sesję zdjęciową symbolizującą troskę o naszą planetę i jej ochronę.

SU

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj