Międzynarodowy Dzień Herbaty ma na świecie już ponad dekadę tradycji.

Pochodzi z krajów, które produkują herbatę: Bangladeszu, Nepalu, Wietnamu, Indonezji, Kenii, Malawi, Malezji, Ugandy, Indii i Tanzanii.

Ten dzień nie istnieje po to, by wypić czy zakupić więcej herbaty. Jego celem  nie jest promocja  zakupu herbaty samego w sobie, ale zwiększenie świadomego spożycia, aspektów ekonomicznych, kulturalnych i wartości środowiskowych herbaty dla społeczności wystawionych na biedę, braki żywności i niedożywienie.

Herbata często przyczynia się do tworzenia stanowisk pracy w miejscach dotkniętych biedą i głodem oraz do wzmocnienia pozycji kobiet, które w dużej mierze są tym sektorze zatrudnione. Herbata rośnie na obszarach, które nie byłyby użyteczne do innych zasadzeń, jest jednym z najczęściej przygotowywanych napojów na świecie i jednym z najstarszych, dzieli się na sześć rodzajów, zależnych od techniki przetwarzania.

A dlaczego my zwracamy uwagę na ten dzień? Bo w trudnych czasach izolacji to dobry pretekst do przypomnienia, że chwile z kubkiem ciepłej herbaty – czy to w pojedynkę, z przyjaciółmi czy rodziną – to naprawdę  przemiłe i cenne chwile, którymi warto się świadomie cieszyć :) Tak po prostu :)

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj