Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W naszej bibliotece od dawna działa oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych.

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku, wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, takich jak np. park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino, jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach - po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

W akcji zorganizowanej przez bibliotekę we wtorek 15 czerwca – uwolnionych zostało kilkanaście ciekawych książek.

Dziękujemy! Powstał zbiór, z którego wszyscy mogą teraz korzystać – na zasadzie:

WEŹ – PRZECZYTAJ – PODAJ DALEJ (ODDAJ LUB PRZYNIEŚ INNĄ KSIĄŻKĘ)

 

Joanna Pniewska

Zdjęcie 1Zdjęcie 2

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj