mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji tradycyjnej.

Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

  • potwierdzić, że jest się uczniem naszej szkoły,
  • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

mLegitymacja - procedury

  1. Wypełnij i dostarcz do sekretariatu szkoły Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji.
  2. Na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij aktualne zdjęcie legitymacyjne
    (w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 492x633 pikseli). Informacje o zasadach prawidłowego zdjęcia do dokumentów znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu
  3. Odbierz z sekretariatu szkoły jednorazowy kodu QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi, dzięki któremu mLegitymacja zostanie uruchomiona na urządzeniu.
  4. Pobierz aplikację mObywatel ze sklepu Google Play, potwierdź zapoznanie się z regulaminem. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanuj otrzymany kod QR oraz wpisz kod aktywacyjny mLegitymacji.
  5. Aby anulować mLegitymacje należy wypełnić i dostarczyć wniosek o anulowanie mLegitymacji do sekretariatu.
  6. mLegitymację można zweryfikować wizualnie ponieważ posiada ona takie zabezpieczenia jak hologram i animowaną flagę. Ponadto w przypadku wątpliwości, można skorzystać z ogólnodostępnej aplikację mWeryfikator, która sprawdzi autentyczność dokumentu, jak również to czy mLegitymacja nie została zastrzeżona w szkole (np. w przypadku zagubienia telefonu).

Do pobrania

Wniosek o udostepnienie aplikacji mLegitymacji [DOCX, 16KB]Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów [PDF, 776KB]Regulamin usługi mLegitymacja w Aplikacji mObywatel [PDF, 503KB]Wniosek o anulowanie mLegitymacji [DOCX, 12KB]

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj