Powieść, pisana w konwencji "strumienia świadomości", którą czyta się jednym tchem.

Skupia się przede wszystkim na życiu młodego "dresiarza"- Silnego, Andrzeja Robakowskiego. Jedynym sensem jego życia jest to, że sobie od czasu doczasu ćpa, nie robi nic, nie grzeszy też inteligencją. Chłopak mieszka w Wejherowie z matką i bratem, który wszedł już w konflikt z prawem i podobnie, jak Andrzej, ćpa. Matka jest jednak tak zapracowana, że nie widzi problemów swoich dzieci i nie ma dla nich czasu. Główny bohater jest nieco zagubiony we współczesnym świecie, nie potrafi znaleźć w nim miejsca dla siebie. Nawet związek z dziewczyną, który miał wszystko zmienić, takiej zmiany nie przynosi. Obok życia osobistego Silnego tematem przewodnim książki są jego przemyślenia i poglądy, które są dość ustabilizowane, jak na tak krótkie życie. Oczywiście nie są to poglądy i myśli "czyste", gdyż chłopak jest cały czas pod wpływem różnego rodzaju narkotyków. Żyje - w jego przekonaniu - pełnią życia, chodzi na dyskoteki, spotyka się z kumplami i kolejnymi dziewczynami, próbuje jakoś załagodzić problemy z kobietą.

Andrzej to człowiek, który jest zniszczony przez szarą rzeczywistość, psychicznie wyniszczony przez system. Ma jednak świadomość, że nie chce się temu poddawać bez walki, nie chce wpaść w beznadziejny wir wydarzeń. Jedyną rzeczą, której tak naprawdę pragnie, jest miłość.

Niestety i ona nie daje mu szans...
Masłowska wprawdzie nie chce moralizować, ale wydaje się, że pokazuje, co dobre, a co złe, że w głębi naszej duszy drzemią potwory, które są straszniejsze, niż najgorsza rzeczywistość...

Książkę tę 19 października czytali na głos uczniowie I klasy Technikum Pojazdów Samochodowych.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj