29 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czytania Na Głos.

Ze względu na nasz szkolny Festiwal Czytania biblioteka nie  mogła nie świętować tego dnia. A że wypadł w sobotę, postanowiłam połączyć go ze Światowym Dniem Kawy, który obchodzony jest 1 października.

I właśnie 1 października, w poniedziałkowy poranek zaprosiłam do biblioteki IV klasę Technikum Hotelarskiego oraz wychowawczynię – panią Anetę Masternak na wspólne czytanie przy kawie.

Wyboru lektury dokonała pani Aneta i wybór ten był wspaniały. Calineczka, jedna z najbardziej znanych baśni Jana Christiana Andersena chwyta za serce, a przede wszystkim dobrze się kończy. Taka historia z "happy endem", oderwanie się na chwilę od trudów przygotowań do matury i powrót do minionych chwil dzieciństwa, a wszystko to przepełnione aromatem kawy – mam nadzieję – udany sposób na niecodzienną lekcję i wizytę w bibliotece.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20Zdjęcie 21

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj